فهرست بستن

معرفی شرکت:

زیمنس یک مجموعه صنعتی آلمانی است که در مرکزیت مونیخ و برلین مشغول فعالیت است.
•این مجموعه صنعتی بزرگترین مجموعه صنعتی در اروپا قلمداد می شود. فعالیت های اصلی این مجموعه ، صنایع، انرژی،گاز، و زیر ساخت های شهری است. شعار اصلی زیمنس کاهش مصرف انرژی بدون از دست دادن رفاه است . زیمنس دارای دو نوع تجهیزات کنترلی ساختمانی سیمی و یک نوع بیسیم است .
• نوع اول سری گاما: این سری استفاده از پروتکل مشهور KNX را در محصولات خود گنجانده است. در این سری سبد کاملی از محصولات هوشمند اعم از کنترلرهای روشنایی،پرده برقی و HVAC ارائه گردیده است. می توان گفت محصول RDF301.5KN از این سری محصولات است.
• نوع دوم سری سینکو: این سری از پروتکل ابداعی مهندسان زیمنس بهره می گیرد. این سری بر عکس سری گاما بصورت کنترل مرکزی تعریف شده و البته قابل تطبیق با سیستم KNX نیز می باشد.

 

معرفی محصول:
کلیه محصولات این شرکت بنا به نوع کاربرد ، جنس بدنه، رنگ ، تعداد کانال قابل کنترل و برخی ویژگی های الکتریکی دارای یک کد تشخیص کارخانه می باشند:
زیمنس دو محصول مشابه دیگر نیز به نام های RDF301 و RDF600KN نیز دارد که هر یک تفاوت های جزیی با یک دیگر دارند
•RDF301.5 از لحاظ کارکرد تقریبا شبیه به RDF600KN است ولی قسمت پشتی آن بصورت مستطیلی است در صورتیکه RDF600KN دارای پشتی بصورت دایره ای است. بنابراین جهت نصب RDF301.5 نیاز به قوطی بزرگتری است . همچنین RDF301.5 دارای چهارعدد کلید اضافه جهت کنترل ۴ مدار روشنایی هوشمند یا ۴ ورودی هوشمند است.
• RDF301.5 به لحاظ ظاهری مشابه RDF301 است ولی بر روی دکمه پایین جای دو محل فشار در دو سمت تعبیه شده که استفاده آن در تعربف ۴ مدار روشنایی یا ورودی KNX است که در سابر مدل ها وجود ندارد.
مزیت اصلی:
این محصول یک ترموستات است که بر اساس پروتکل KNX کار می کند و برای کنترل فن کویل ها کاربردی است.همچنین این محصول دارای چهار عدد کلید اضافه است که جهت کنترل سیستم روشنایی مبتنی بر KNX بعنوان ورودی کاربردی است
بزرگترین مزیت این محصول این است که نیاز به فعالساز مجزا ندارد . این بدان معنی است که خود دارای خروجی های لازم جهت کنترل سه دور فن، خاموش و روشن کردن، خاموش و روشن کردن هیتر برقی و دو شیر کنترل سه سطحی است.
این امکانات در این محصول باعث شده تا علاوه بر کارکرد بصورت سیستمی با KNX بصورت مستقل نیز قابل استفاده باشد.
از مهمترین ویژگی های دیگر این محصول می توان گفت بدلیل عدم نیاز به فعالسازهای دیگر جهت کنترل سرعت ، سوییچ فن کویل ، و اضافه شدن چهار کلید کنترلی استفاده از این محصول بسیار مقرون بصرفه خواهد بود.
نوع تغذیه:۲۹v DC
باس ارتباطی:KNX
جریان مصرفی:۵mA
شرایط استفاده و گارانتی:
از استفاده در زیر نور مستقیم خورشید بپرهیزید.
از قرار دادن تجهیز حتی در حالت خاموش در شرایط دمایی بالاتر از ۶۰ یا کمتر از -۲۰ خودداری کنید. در شرایط کاری دمای ۰ تا ۵۰ درجه قابل قبول است
از استفاده در شرایط با رطوبت بالاتر از ۹۵ درصد خودداری کنید.
از استفاده در محیط های اسیدی خودداری کنید.
دارای گارانتی ۳ ساله است.